Čas na modlitbu

      „Túžobne žiadate, ale nemáte; vraždíte a horlíte, ale nemôžete dosiahnuť;
      máte zrážky a boje (medzi
sebou) – ale (nič) nemáte, lebo neprosíte;“  Jk  4:2
 
Podľa prieskumu ľudia v USA kontrolujú svoje účty na sociálnych sieťach 17-krát za deň, čo je približne raz za hodinu mimo doby spánku. A tínedžeri strávia hltaním médií deväť hodín denne.
Čo keby sme sa modlili rovnako často, ako prezeráme sociálne siete? Ako to povedal John Piper: „Jedno z najlepších využití Twittera a Facebooku bude na konci sveta ako dôkaz, že nie pre nedostatok času sme sa nemodlili.“
Niektorí kresťania sa viac nemodlia, lebo nemajú čas. Ale my máme čas na modlitbu. Nehovor mi, že nemáš. Asi by sme to nikdy nepriznali, ale myslím si, že sa viac nemodlíme, pretože si nemyslíme, že modlitba je až taká dôležitá.
Ale ak modlitba nie je až taká dôležitá, prečo potom Ježiš trávil tak veľa času modlitbou? Bol to vlastne  Jeho modlitebný život, čo pohol Jeho učeníkov, aby prišli za Ním a povedali: „Pane, nauč nás modliť sa, ako aj Ján naučil svojich učeníkov.“ (Lk 11:1)
Život je oveľa jednoduchší, keď sa za veci modlíme. Na modlitbe naozaj záleží. Nielen prosíme Boha, aby nám pomohol, ale pýtame si od Neho aj múdrosť. Biblia hovorí: „Ak sa niekomu z vás nedostáva múdrosť, nech si ju prosí od Boha, ktorý prosto a ochotne dáva všetkým, a dostane sa mu jej.“ (Jk 1:5) Ja potrebujem múdrosť. Ty nie?
Máme problémy. Máme otázky. Máme potreby. Preto sa musíme modliť, lebo modlitba, okrem iného, je Bohom ustanovený spôsob ako veci dostať. Možno uvažuješ, prečo kráčaš životom, a nikdy nepoznáš Božiu vôľu. Modlil si sa za to? Ako vraví Jakub: „Nemáte, lebo neprosíte.“
 
Greg Laurie,  www.evs.sk                        prehrať
Späť